Fundusze Europejskie

Skiathos – perła morska Sporad Północnych

Pierwszy wpis na Naszym Blogu Travel Caffe zaczynający serię Byliśmy Widzieliśmy, chciałabym rozpocząć od opisania niewielkiej (jej wielkość to tylko 48 km2) wyspy greckiej SkiathosJest to  wyspa na wschód od kontynentu greckiego położona na Morzu Egejskim i należąca do Sporad Północnych.

Ale chyba już dość tych suchych faktów, prawda? Dlaczego warto pojechać na tą urokliwą wyspę grecką? A chociaż by dla przepięknej plaży Koukounaries czyli plaży szyszkowej. Plaża pod wpływem słońca mieni się na złoty kolor, a woda w tym miejscu jest krystalicznie czysta. Nic tylko podziwiać te piękne widoki cały dzień, na przykład z okien hotelu Skiathos Palace 4*:

Ciekawostka: Wyspę Skiathos możecie odwiedzić fakultatywnie będąc na Riwierze Olimpijskiej w Grecji kontynentalnej

Mapa-Skiathos

Mimo, iż wyspa jest mała, centrum wyspy czyli Skiathos Town tętni życiem. Znajdziemy tu różnego rodzaju baru, tawerny, restauracje czy też sklepiki. Oczywiście, podróżowanie to również kosztowanie w tawernach różnego rodzaju mezes czyli potrawy podawanych jako zakąski. Uwielbiam podróżować właśnie w ten sposób poprzez kosztowanie kuchni lokalnej oraz poznawanie nowych smaków. Tak sam więc zrobiłam również w Skiathos Town. Jak tylko mieliśmy chwilę oddechu, siadałam w jednej z knajpek, aby zjeść nawet klasyczne oliwki polane oliwą które w Grecji smakują zupełnie inaczej niż w Polsce:

13239175_1085009354891004_2788311017606314623_n

Teraz kilka praktycznych informacji:

  • Kiedy najlepiej jechać na Skiathos? Sezon trwa od kwietna do połowy października, jednakże pierwsze czarterowe samoloty wylatują z początkiem czerwca, aż do połowy września.
  • Czy lot na wyspę jest bezpośredni? Tak, samoloty latają bezpośrednio na wyspę z Katowic oraz Warszawy.
  • Jak poruszać się po Skiathos? Wyspa jest niewielka, więc wyspę możemy ją szybko zwiedzić samochodem. Polecamy również komunikację miejską, a dla bardziej aktywnych rowery
  • Co możemy zwiedzić na wyspie? Przede wszystkim rejsy na sąsiednie wyspy takie jak Skopelos, Alonissos. Promem możemy również udać się na Riwierę Olimpijską.
  • Ile kosztuje wyjazd na Skiathos? 7 dniowe wyjazdy samolotowe z Katowic można już znaleźć w kwocie 1300 zł/os.

Zapraszamy na naszą wyszukiwarkę, gdzie znajdziecie najlepsze hotele na Skiathos-> KLIK

Mam nadzieję, że chociaż odrobinę zachęciłam Was do podróży na moim zdaniem, jedną z piękniejszych wysp greckich. Macie jakieś dodatkowe pytania? Piszcie w komentarzach!

Aleksandra Kucińska

Zapisz się i bądź na bieżąco

Jak tylko pojawi się u nas coś nowego wyślemy Ci wiadomość na podany adres e-mail.

Skip to content