fbpx
Grecka Wyspa
Nowość! Grecka wyspa Kalimnos

Ta grecka wyspa to w strzał w dziesiątkę. Uwielbiasz Grecje, ale większość znanych miejsc już widziałeś? Szukasz ciekawego kierunku na Lato 2019? Nie masz już żadnych pomysłów? Przychodzimy, więc do Was z pomocą i objaśnieniem odnośnie do nowości jaką jest grecka wyspa Kalimnos.

Co wiemy o Kalimnos?

Grecka Wyspa Kalimnos położona jest w archipelagu wysp Dodekanezu, pomiędzy Kosem, a Leros. Wyspa ta znana jest z połowu gąbek, a jej stolicą jest miejscowość Pothia lub też inaczej mówiąc Kalimnos Town.

Wyspy Dodekanezu

W skład archipelagu Dodekanezu wchodzą między innymi takie greckie wyspy jak:  Rodos, Karpatos, Kos, Kalimnos, Astipalea, Tilos, Simi, Leros, Kasos, Nisiros, Patmos, Mejisti. Stolicą archipelagu jest wyspa Rodos

Dla kogo wakacje na Kalimnos?

Jeśli szukasz spokoju, ciszy oraz wypoczynku wyspa Kalimnos jest właśnie dla Ciebie. Codzienny pęd, stres, natłok obowiązków nie pozwalają Ci odpocząć. Warto wybrać na wyjazd wakacyjny niewielkie wyspy greckie, gdzie czas płynie pod znakiem SIGA-SIGA czyli slow life po grecku. Wszystko płynie tutaj wolno. Jest czas na obiad w rodzinnym gronie, wypicie pysznej kawy, spacer. Nie zapominaj o greckiej sjescie. Dzięki temu po wakacjach wracamy wypoczęci i pełni energii do dalszych działań i wyzwań dnia codziennego. Każdy z nas zasługuje na tak zwany reset. A Grecy znają się na tym najlepiej.

Jakie hotele znajdziemy na Kalimnos?

Najczęściej są to propozycje hoteli kameralnych często prowadzone przez greckie rodziny o standardzie 2/3 gwiazdek. Są to również studia czy apartamenty.

Wyżywienie oferowane najczęściej przez te obiekty to OB (Only Bed) lub BB (Bed&Breakfast). Jednakże dla miłośników formuły All Inclusive również coś się znajdzie. U dołu znajduje się kilka obiektów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.  Zapraszamy też na naszą wyszukiwarkę, aby dostosować wyjazd do swoich potrzeb. 

Szczegóły dotyczące przelotu

Wyspa Kalimnos nie posiada własnego lotniska. Przeloty realizowane są na największą wyspę w okolicy czyli na Kos. Przelot trwa około 3 godzin. Z Kosu na Kalimnos odbywa się przeprawa promowa. Czas przeprawy promowej pomiędzy tymi greckimi wyspami to okolo 30 min.  Promy z Kos na Kalymnos kursują w godzinach 5:00-23:00 z częstotliwością co około 2 godziny. W przypadku nocnych przylotów istnieje możliwość dłuższego oczekiwania na prom.

Messenger Travel Caffe