fbpx
Covid

Czy wakacje w tym roku się odbędą?

Drodzy Podróżnicy, nawiązując do naszego przekornego tytułu: Czy będą wakacje ? Spieszymy odpowiedzieć TAK WAKACJE BĘDĄ. Jednocześnie postaramy się przekazać trochę wiedzy i przybliżyć wam różne możliwości, jakie daje nam obecna sytuacja w której się wszyscy znaleźliśmy.

Będzie też kilka słów, no może trochę więcej na temat, rozwiązań: weź voucher, nie rezygnuj, zmień termin, oczywiście wyjaśnimy o co chodzi. Dlaczego warto zmienić termin jeśli macie już rezerwację lub wziąć voucher na tegoroczne wakacje. Jak znaleźć się w gąszczu zmian i jak najlepiej wykorzystać rozwiązania wprowadzone przez specustawę, także w obszarze turystki dla biur podróży i ich klientów.

Po pierwsze bezpieczeństwo Waszych podróży - czyli nic nie stracisz. Dlaczego?

Bo w dobrych rękach. Jeśli zawarłeś umowę na realizację wyjazdu w Biurze Podróży Travel Caffe, masz wybór np. Możesz zmienić termin wyjazdu w zależności od organizatora lub wziąć voucher. Oba przypadki są bezpieczne i nie spowodują utraty Twoich pieniędzy.

Tu musicie wiedzieć, że jako agent kilkudziesięciu biur codziennie otrzymujemy kilkadziesiąt @ w sezonie blisko 200 dziennie. Spokojnie ogarniamy, mamy swój system. Najpierw robimy sobie 1 kawę, a nawet 2 🙂 i zabieramy się za selekcję maili. Pragniemy jednak zwrócić Waszą uwagę, że każdy organizator wymyśla swoje warunki promocji i każdy wprowadza swoje zasady. Zatem, czeka nas potężna lektura aby zapoznać się z warunkami promocji i zasad jakie obejmują. Aby sprawnie poruszać się gąszczu zasad i warunków, analizujemy zawsze każdą rezerwację indywidualnie. Dobrze jest gdy, warunki promocji są przejrzyste i szybko jesteśmy w stanie przedstawić Wam same korzyści. Czasem wymaga to kilku sprytnych zabiegów, żeby ocenić czy dana promocja jest naprawdę korzystna. Organizatorzy prześcigają się w profitach jeśli chodzi o wczesną rezerwację – FIRST MINUTE. 

Teraz na etapie zmian, które związane są z zamkniętymi granicami i skutkami pandemii, również ważne jest by wnikliwie sprawdzić zasady zmian do Waszej rezerwacji. Organizatorzy postanowili ustalić zasady zmian w rezerwacjach, każdy według własnych standardów, często podyktowanych różnymi czynnikami. O tych czynnikach napiszemy innym razem. Tak więc jeśli już przebrniemy przez setkę maili @ sprawdzamy, których rezerwacji dotyczy komunikat. Spokojnie na tym etapie też jeszcze ogarniamy. Wjeżdża 3 kawa 🙂 Tu zazwyczaj się z Wami kontaktujemy i rozmawiamy o najlepszym rozwiązaniu. I tak sobie działamy, zmieniamy, aż tu nagle ! !! Bum. Zmiana warunków do poprzednich warunków, czyli zmiana @ z informacją o tym, że musimy jednak poinformować klientów o innych warunkach – BRAWO.

KTO JESZCZE OGARNIA? DAMY RADĘ przecież się nudzimy?

Nadal ogarniamy, żeby nie było to nasza praca. Nie martwcie się, wiemy, że nikt nie ma łatwo i każdy musi się dostosować do zmian jakie przyniosła nam aktualna sytuacja pandemii. Zwłaszcza turystyka jako pierwsza odczuła najbardziej jej skutki i pewnie jako ostatnia wyjdzie na prostą. Dlatego to jakie decyzje podejmujemy dziś zaprocentują, ale dopiero w przyszłości. Mocno w to wierzymy i robimy wszystko by w tym trudnym czasie być z Wami i dbać o nasz największy skarb – Klientów Travel Caffe.

Przygotowaliśmy więc dla Was kilka ciekawostek i wyjaśnień:

Zmień termin.

To rozwiązanie jest najlepsze dla planów wyjazdów, które możemy określić konkretnie terminem. Możemy zmienić prawie! każdą rezerwację z sezonu lato 2020 na zimowy termin 2020/2021 lub na lato 2021 – JUŻ RUSZYŁA SPRZEDAŻ OFERY NA KOLEJNY ROK 2021. W praktyce oznacza to, że korzystasz z wczesnej rezerwacji i a zaliczkę bez dopłat przenosisz na nowy termin.

Weź voucher.

To rozwiązanie jest najlepsze dla tych z Was, którzy mają wątpliwości czy dostaną urlop w tym roku, czy uda się wyjechać w zaplanowanym terminie. Voucher z reguły jest ważny co najmniej rok, a w praktyce pozwala na realizację wyjazdu, aż do końca roku 2021. Znamy nawet przypadki, że voucher jest ważny nawet 2 lata!!! Dodatkowo, vouchery to korzyść dla klientów w postaci np. Rabatu w 10% wpłaconej kwoty za wakacje. Więc to naprawdę dobry pomysł w aktualnej sytuacji pandemii i w przypadku tak dużej ilości niewiadomych związanych z sezonem wakacyjnym. Może warto to przemyśleć? Rezerwujesz wcześniej, korzystasz z promocji oraz dodatkowo korzystasz z przysługującego rabatu.

Odnosząc się do początku naszego artykułu, chcemy przypomnieć, że wszystkie możliwości takie jak voucher, czy zmiana terminu dotyczą rezerwacji w biurze podróży i imprez turystycznych SĄ BEZPIECZNE ponieważ chroni Was ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Czyli śpij spokojnie, jesteś w dobrych rękach. Twoje pieniądze są bezpieczne.

Nie rezygnuj.

To możliwość, którą również możesz wykorzystać bo takie masz prawo i podjąć decyzję o rezygnacji z wyjazdu. I zdecydowanie jesteśmy za tym byście nie rezygnowali i potrafimy wskazać wiele argumentów. Ale będąc uczciwymi piszemy Wam – macie takie prawo.

Inną kwestią jest sprawa, kiedy i na jakich zasadach taka rezygnacja może nastąpić i czy zawsze będzie będzie to bez kosztowa rezygnacja? Dlatego spieszymy odpowiedzieć, że rezygnacja jest możliwa i dobrze mieć dobrego agenta np. Travel Caffe – gdzie wytłumaczymy, znajdziemy najlepsze wyjście i zadbamy o Wasze bezpieczne podróże i pieniądze.

Dlaczego piszemy o tym, aby nie rezygnować, zmieniać termin lub wybierać voucher?

Bo jesteśmy mocno zaangażowani w swoją pracę i wiemy, że planowaliście podróże marzeń i nadal chcemy byście podróżowali. Skoro świat stanął na głowie i na jakiś czas nas wszystkich zatrzymał, to trzeba poczekać i zobaczyć jak będzie wyglądał nasz świat , za jakiś czas. Przesuwając decyzję o wyjeździe dbasz o siebie, swoją rodzinę, o zdrowie. A przy okazji pozwolisz nam przetrwać. Chcemy byście byli świadomi i zaufali nam w decyzjach aby nie rezygnować. Nie dlatego, że rządzimy się waszymi pieniędzmi, przeciwnie – dbamy o nie. Ale również dlatego, że mamy nadzieję, że to wszystko kiedyś minie. Dzięki temu, że zmienisz rezerwację lub weźmiesz voucher my mamy perspektywę zapłaty za naszą pracę. Tak to prawda oprócz pasji jak każda działalność, także turystyka musi przynosić efekty finansowe. Dziś są one odroczone w czasie tak jak wasze wakacje, ale czyż nie chcemy pracować nad powrotem do normalności?

Czy teraz rozumiesz dlaczego to ważne i dla Was i dla nas?

Jeśli masz rezerwację w naszym biurze Travel Caffe, zapytaj o szczegóły. Jeśli chcesz porozmawiać o swoich zaplanowanych podróżach i możliwościach zmian, przyjemnością doradzimy jak to zrobić. Gdy korzystasz z naszych usług nic cię to nie kosztuje, nie ponosisz dodatkowych opłat. Cały serwis od początku kontaktów z Travel Caffe do Waszego powrotu z wakacji jest free. Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, On-line lub gdy już będzie to możliwe w naszym biurze. Dla nowych rezerwacji na rok 2021 – nie uwierzycie mamy doskonałe rozwiązania, jakich do tej pory w turystyce nie było.

Mamy nadzieję, że ten artykuł choć trochę wyjaśnia naszą pracę i pozwoli na spokojne podejmowanie przez Was turystycznych decyzji. Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie.

Messenger Travel Caffe